Variklių darbo optimizavimas

Varikliai – daug energijos vartojantys įrenginiai. Dalis šios energijos vartojama be reikalo, netgi blogiau – virsta triukšmu, šiluma, vibracija.

Kodėl? Priežastys dvi.

Pirmiausia visi be išimties varikliai yra per dideli. Taip yra dėl natūralių priežasčių. Projektuojant variklį atsižvelgiama į pronozuojamą įtampos svyravimą ir uždedama atsargai. Vėliau projektuojant įrenginį su varikliu vėl atsitinka tas pats. Žinoma parenkant standartinį variklį apvalinama į didesnę pusę.Antroji priežastis – kintamos apkrovos, t.y. dalį savo darbo laiko variklis dirba visiškai neapkrautas.img

Jei procesas leidžia sulėtinti variklio greitį, pats geriausias sprendimas yra dažnio keitiklis. Tačiau dažniausiai procesas neleidžia keisti variklio darbo greičio. Tad galima mažinti įtampą priklausomai nuo apkrovos. Tam – dinaminiai galios reguliatoriai.Dėmesio – prieš pasirenkant bet kokį sprendimą būtina įsitikinti, ar procesas tikrai tinkamas bet kokiam variklio valdymo diegimui. Galima gauti fantastišką taupymą jei yra galimybė taupyti, tačiau jei variklis pilnai apkrautas – rezultatas bus nulinis.